این پروژه فوق العاده خوب که در راستای پروژه سربازی بنیاد نخبگان انجام گرفته به بررسی نظریه اطلاعات شانون از مدل کلاسیک تا مدل کوانتومی می پردازد. این پروژه بسیار کامل و از آنجایی که توسط دانشجویان عضو بنیاد نخبگان انجام گرفته است از لحاظ علمی از سطح بسیار بالا و خوبی برخوردار است. 
چکیده ما در این فعالیت تحقیقاتی، قصد داریم به بررسی مبانی نظریه اطلاعات شانون بپردازیم و پس از معرفی مفاهیم ریاضیاتی مرتبط با آن، مدل مبتنی بر مکانیک کوانتوم این نظریه را معرفی می کنیم.نظریه اطلاعات کوانتومی که از ترکیب دو نظریه مهم سده بیستم یعنی نظریه اطلاعات و نظریه مکانیک کوانتوم پی­ریزی شده است، دارای شباهت ها و تفاوت هایی با مدل کلاسیک می­باشد. دلایل وجود این شباهت­ها و تفاوت ها در قالب مفهوم عدم قطعیت در ارتباطات کلاسیک و کوانتومی، مورد بررسی قرار می­گیرد. هم چنین،شیوه برقراری ارتباطات کوانتومی با بهره­گیری از کانال های ارتباطی کلاسیک و کوانتومی به طور کامل تشریح می­شود و منابع ارتباطی مورد نیاز جهت میسر شدن شکل گیری یک ارتباط در بستری کوانتومی معرفی می­گردد.­تاکنون پروتکل های رمزنگاری کوانتومی مختلفی طراحی شده اند که مشهورترین آن ها پروتکلBB84 است، پس از معرفی کامل این پروتکل، قصد داریم با بهره گیری از نظریه اطلاعات کوانتومی­، نرخ تولید کلید را در پروتکل رمز کوانتومیBB84 بدست آوریم.
برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات مراجعه فرمایید
نظریه اطلاعات شانون
 
رمزنگاری کوانتومی
 
نرخ تولید کلید
 
مدل کلاسیک تا مدل کوانتومی
 
پروژه نظریه اطلاعات شانون
 

667265
Pages
6470
Academic Notes
3311
Authors
156
Publishers

This is an animated dialog which is useful for displaying information. The dialog window can be moved, resized and closed with the 'x' icon.

These items will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?